24 жовтня 2017 року на кафедрі «Технології питної води» Одеської національної академії харчових технологій згідно плану роботи Інституту культури ОНАХТ відбулася лекція на тему «Актуальні проблеми забезпечення водою одеського регіону» для студентів 1 курсу факультету «Технології вина та туристичного бізнесу». Лекцію прочитала к.т.н., доцент Ємонакова О.О.

В ході проведення лекції студенти дізналися про проблеми, пов'язані із станом водних ресурсів України, а саме екологічної ситуації поверхневих і підземних водних джерел усіх областей країни. Більш докладно була представлена інформація про стан питного водопостачання Одеського регіону.

Студенти дізналися, яких збитків здоров'ю завдає вживання неякісної води. Були наведені статистичні дані захворювань, пов'язаних з водним фактором.

У доповіді розглянута проблема забезпечення належної кількості і якості води, що є однією з найбільш важливих проблем і має глобальне значення.

Стан водних джерел за якістю води не відповідає нормативним вимогам. Через використання неякісної води зросла захворюваність людей. Треба вживати заходи які спрямовані на запобігання та усунненя наслідків забруднення і виснаження вод.

По закінченню лекції, у студентів виникли питання, а як же оберегти себе і своїх близьких від вживання неякісної питної води? Яку воду краще пити? Який внесок вони можуть зробити в раціональне використання водних ресурсів? В ході дискусії, студенти отримали відповіді на всі їхні запитання.

«Ми пізнаємо цінність води лише коли колодязь пересихає»

Бенджамін Франклін

Ємонакова О.О., к.тн., доцент кафедри