Скачать шаблоны для cms Joomla 3 бесплатно.
Зелёные шаблоны джумла.

З 17 по 19 травня 2017 року в Одеській національній академії харчових технологій проходив ІІ етап Всеукраїнської студентської олімпіади з напряму “Харчові технології та інженерія» та спеціальності «Технології питної води та водопідготовки харчових виробництв» Участь в олімпіаді прийняли студенти з Одеської національної академії харчових технологій (ОНАХТ, м. Одеса), Національного університету харчових технологій (НУХТ,  м. Київ), Одеського державного екологічного університету (ОДЕУ,  м. Одеса), Національного університету водного господарства та природокористування (НУВГП, м. Рівне), Національного університету «Львівська політехніка» (НУ «ЛП», м. Львів). Загалом участь в олімпіаді прийняло 35 студентів.

Заїзд і реєстрація студентів проходила 17 травня. А 18 травня відбулося урочисте відкриття олімпіади, проведення змагань та перевірка журі конкурсних робіт учасників. Відкрила олімпіаду Коваленко Олена Олександрівна, завідувач кафедри технології питної води ОНАХТ і голова журі олімпіади. Далі  учасників олімпіади привітали голова оргкомітету олімпіади, проректор з науково-педагогічної і навчальної роботи ОНАХТ Трішин Федір Анатолійович  та замісник голови оргкомітету, декан факультету технології вина і туристичного бізнесу Саркісян Ганна Овсепівна.

Відкриття олімпіади. Виступає Трішин Ф.А., голова оргкомітету олімпіади.

Також із привітанням учасників олімпіади і настановою на успішні змагання виступив Знак Зеновій Орестович, д.т.н., професор Національного університету «Львівська політехніка» та член журі олімпіади.  

Знак З.О. д.т.н., проф. Національного університету «Львівська політехніка» та член журі олімпіади

Учасники олімпіади в день її відкриття 

Далі голова журі олімпіади Коваленко О.О. ознайомила студентів з рішеннями засідання журі. Зокрема були зачитані списки груп учасників олімпіади, а також представлені структура завдань, правила оформлення відповідей на завдання та рейтинг оцінювання робіт.

 Члени журі оргкомітету олімпіади 

В залежності від освітньо-кваліфікаційного рівня, за яким студенти навчаються у ВНЗ, учасників було поділено на дві групи: 1 група – бакалаври, 2 група – магістри.

Олімпіада проходила в 2 тури. За результатами 1 туру оцінювався рівень теоретичної підготовки студентів. За результатами 2 туру – оцінювався творчий підхід і практичні навики у застосуванні теоретичних знань при вирішенні технологічних завдань з водопідготовки на харчових підприємствах.

Для оцінювання рівня теоретичної підготовки учасників олімпіади студентам першої і другої групи пропонувалося відповісти на 50 тестових завдань і розв’язати п’ять задач різного рівня складності і тематичної спрямованості. Зокрема, запитання і задачі були спрямовані на оцінювання знань учасників з таких тематичних розділів, як: водні ресурси та їх використання; екологічної оцінки якості природних вод; хімії води; вимог до якості питної води та води, призначеної для виробництва продуктів харчування; водопостачання підприємств харчової галузі; зон санітарної охорони водозаборів; фізико-хімічних основ процесів оброблення води; технологій питного водопостачання; технологій і обладнання для водопідготовки у виробництві безалкогольних напоїв, фасованих природних і мінеральних вод; технологій і обладнання для очищенняи стічних вод; проектування технологій водопідготовки; раціонального використання водних ресурсів, систем оборотного водопостачання; умов скидання стічних вод у водні об’єкти і каналізаційні мережі; управління якістю води та інших. Кожна правильна відповідь на тестове завдання оцінювалась журі олімпіади в 1 бал, а кожна правильно розв’язана задача – в 10 балів.

 З метою оцінювання творчого підходу при вирішення практичних завдань учасників олімпіади їм було запропоновано розробити і обґрунтувати технологічну схему покращення якості води зі свердловини і призначеної для виробництва різних харчових продуктів. Також завданням 2 туру олімпіади було розв’язування кросворду, питання якого були сформовані за загальновідомою термінологією в галузі водопідготовки. Найбільш оптимальний варіант технологічної схеми, з обґрунтованим вибором технологічних процесів, оцінювався журі олімпіади в 60 балів. А правильні відповіді на 20 запитань кросворду оцінювалися в 40 балів.

Групи магістрів виконували завдання в різних аудиторіях. Контроль за дотримання правил участі в олімпіаді здійснювали викладачі кафедри технології питної води д.т.н., професор Стрікаленко Тетяна Василівна, к.т.н., доцент Ємонакова Оксана Олександрівна, к.т.н., доцент Берегова Ольга Михайлівна, к.х.н., доцент Ляпіна Олена Василівна. 

К.т.н.,доцент Берегова О.М. перевіряє правильність заповнення титульної сторінки роботи учасника олімпіади  

К.х.н., доцент Ляпіна О.В. організовує і контролює  роботу учасників олімпіади  

Студенти виконують завдання олімпіади

 Студенти виконують завдання олімпіади

 Студенти виконують завдання олімпіади

 Студенти виконують завдання олімпіади 

Після завершення І і ІІ турів олімпіади журі розпочало перевірку конкурсних робіт студентів. Переможців олімпіади було визначено за найбільшою кількістю балів, набраних у двох турах олімпіади.

19 травня 2017 року відбулася церемонія нагородження  учасників олімпіади. Цей хвилюючий момент з нетерпінням очікували всі. 

Очікування результатів олімпіади  

Очікування результатів олімпіади 

 Очікування результатів олімпіади

 Очікування результатів олімпіади

Нагородження відбувалося в урочистій обстановці. Дипломи вручали голова оргкомітету олімпіади Трішин Ф. А та зам. голови оргкомітету Саркісян Г. О. Спочатку всі учасники олімпіади були нагороджені грамотами за активну участь в олімпіаді. 

Грамоти за активну участь в олімпіаді  

Нагороджується Лисенко Юлія (ОНАХТ) 

Нагороджується Коханська Ангеліна ( ОНАХТ)

Нагороджується Кобушкіна Наталія (ОНАХТ) 

Нагороджується Мічуда Анастасія (ОНАХТ) 

Нагороджується Селіванов Ілля (ОНАХТ)

Нагороджується Куцолабська Марина  (ОНАХТ) 

Також були визначені і нагороджені кращі студенти в номінаціях:

«Краща теоретична підготовка»  - Гродецький Олександр Леонідович (НУХТ) і Гула Дмитро Андрійович (НУВГП);

«Краща творча робота»  - Лисенко Анастасія Володимирівна (НУ «ЛП») і Дуденко Єгор Борисович (НУХТ);

«За найактивнішу участь в олімпіаді» - команду Одеського державного екологічного університету.

Учасники олімпіади, які перемогли в номінаціях, були нагороджені грамотами і медалями.

Грамоти і медалі  для переможців в номінаціях олімпіади 

Нагороджується Гула Дмитро (НУВГП)

Нагороджується Лисенко Анастасія (НУ «ЛП»)

Нагороджується команда ОДЕУ. Грамоту отримує  керівник команди - к.геогр.н., доцент Гриб О. М.

Призерами олімпіади стали найсильніші учасники. Вони отримали дипломи і цінні подарунки, а саме побутові фільтри для очищення води. 

Призери олімпіади в першій групі (серед бакалаврів):

Диплом І ступеня (перше місце) – Бойко Владислава Андріївна (НУ «ЛП»), керівник – д.т.н., професор Знак Зеновій Орестович.

Нагороджується Бойко Владислава (НУ «ЛП») 

Диплом ІІ ступеня (друге місце) – Уїздовський Андрій Петрович (НУВГП), керівник  - д.т.н., професор Ковальчук Віталій Анатолійович.

 Нагороджується Уїздовський Андрій (НУВГП) 

Диплом ІІІ ступеня (третє місце) – Строчковська Юлія Сергіївна (ОДЕУ), м. Одеса, керівник   - к.геогр.н., доцент Гриб Олег Миколайович.

 Нагороджується Строчковська Юлія (ОДЕУ)

Призери олімпіади в другій групі (серед магістрів):

Диплом І ступеня  - Манова Юлій Олексіївна  (ОНАХТ), керівник – д.т.н., с.н.с. Коваленко Олена Олексанрівна.

 

Нагороджується Манова Юлія (ОНАХТ) 

Диплом ІІ ступеня – Дуденко Єгор Борисович (НУХТ), керівник – к.т.н., доцент Резніченко Юрій Миколайович.

 Нагороджується Дуденко Єгор (НУХТ)

Диплом ІІІ ступеня – Дубовик Надія Іванівна, керівник - д.т.н., с.н.с. Коваленко Олена Олексанрівна.

Нагороджується Дубовик Надія(ОНАХТ) 

Також оргкомітетом олімпіади була відмічена робота членів журі і керівників учасників змагань. Вони отримали подяки за активну участь в роботі олімпіади та високу професійну підготовку студентів до участі в олімпіаді, а також пам’ятні подарунки.

Нагороджується член журі олімпіади, д.т.н., професор Ковальчук  В. А.  (НУВГП)

Нагороджується член журі олімпіади, к.т.н., доцент Резніченко Ю. М. (НУХТ) 

Нагороджується член журі олімпіади, к.геогр.н., доцент Гриб О. М. (ОДЕУ)

 Нагороджується секретар оргкомітету олімпіади, к.т.н., доцент Ємонакова О.О. 

Після святкової церемонії нагородження  переможців голова оргкомітету олімпіади Трішин Ф.А. привітав всіх учасників з успішним завершенням олімпіади.  Свої думки щодо організації і проведення олімпіади висловили члени журі оргкомітету (д.т.н., професор Ковальчук В.А., к.т.н., доцент Резніченко Ю. М., к.геогр.н., доцент Гриб О. М.) та студенти (Уїздовський А. П. та Дубовик Н. І.).

Крім участі в  змаганнях учасники олімпіади мали час і можливість для цікавої культурної програми. Вони ознайомилися із історичними пам’ятками і архітектурою м. Одеси, побували на морі, а також побували на екскурсії в навчальних і науково-дослідних лабораторіях, бібліотеці, читальному залі і музеї Одеської національної академії харчових технологій. Екскурсії містом проводили студенти факультету технології вина і туристичного бізнесу, а екскурсію в ОНАХТ організувала і провела декан факультету технології вина і туристичного бізнесу  Саркісян Г. О.

 Переможці визначені . Олімпіада завершена. 

Три дні олімпіади промайнули швидко. Але напам’ять залишилися відзнаки про успішну участь і перемогу в олімпіаді, спогади про нові знайомства та цікаво проведений вільний від змагань час.  Всі учасники олімпіади стали однією командою, і  саме це дає надію на те, що  ми зустрінемося знову і разом виборюватимемо нові перемоги. 

Зав. кафедри технології питної води ОНАХТ

Коваленко Олена Олександрівна